24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Więcej czadu!

2012-07-24 14:24:07

Szkolny outsider zakłada piracką stację radiową. W swoich audycjach oddaje głos wychowanej na rock’n’rollu zbuntowanej młodzieży. Czy radio będące synonimem wolności zdoła uleczyć jego słuchaczy z samotności? „Więcej czadu!” w sobotę 28 lipca o godz. 20:00 na kanale Zone Europa.

REKLAMA

Do małego miasteczka w Arizonie przeprowadza się nieśmiały Mark Hunter. Nastolatek nie potrafi się odnaleźć w nowym otoczeniu. Jest samotny, nie ma przyjaciół, ani dziewczyny. Dodatkowo w szkole duża część nauczycieli rządzi twardą ręką, nie pozwalając młodym ludziom na wyrażanie własnych poglądów. Mark postanawia założyć piracką stację radiową. W tajemnicy przed wszystkimi zaczyna prowadzić kontrowersyjne audycje jako Hard Harry. Nie ma tematów tabu. Jest szczerość do bólu i rock’n’rollowa muzyka. Audycja Marka z dnia na dzień zaczyna zdobywać coraz większą popularność wśród miejscowej młodzieży. Nareszcie ktoś mówi bez ogródek o tym, co ich boli, cieszy czy martwi. Rówieśnicy Marka zaczynają dzwonić do audycji, pragnąc podzielić się swoimi bolączkami oraz szukając odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Pewnego dnia dzwoni chłopak, który ma zamiar popełnić samobójstwo. Hard Harry nie umie mu pomóc. Sprawa kończy się tragicznie. Pirackim radiem Marka zaczyna interesować się policja.

Jeden z najbardziej wyrazistych filmów początku lat 90., mówiących o buncie pokoleniowym. Twórcom udało się poruszyć tematy, które właściwie są aktualne dla każdego młodego człowieka: opresyjność systemu edukacji, brak porozumienia z rodzicami, ograniczanie wolności wypowiedzi, samotność i brak akceptacji. Postać Marka (Hard Harry’ego) symbolizuje niezgodę na zastaną rzeczywistość, walkę o możliwość wyartykułowania własnych poglądów, prawo do ironii, zgrywy i krytyki. Komediodramat Allana Moyle’a to przykład znakomitego filmowego warsztatu. „Więcej czadu!” charakteryzuje się dynamicznym montażem, wciągającą fabułą, a także doskonałymi zdjęciami operatora Walta Lloyda („Na skróty”, „Feeling Minnesota”). Na ścieżce dźwiękowej znajdziemy takie tuzy muzyki alternatywnej jak Sonic Youth, Soundgarden czy The Pixies.

Emisje:     sobota 28.07.2012 o godz. 21:55

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych