24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Wakacje w domu

2012-07-26 15:08:06

Ciepło rodzinnego ogniska, radość z przebywania w towarzystwie najbliższych – takie powinny być święta. Jednak doroczne zjazdy rodzinne są dla Claudii (Holly Hunter) niczym najgorszy koszmar. Ekscentryczna familia nieodmiennie przyprawia kobietę o ból głowy… Gorzka komedia „Wakacje w domu” w niedzielę 29 lipca o godz. 20:00 na kanale Zone Europa.

REKLAMA

Zbliża się Święto Dziękczynienia. Jak co roku w rodzinne strony wybiera się Claudia Larson. Kobieta właśnie straciła pracę, a jej córka odmawia uczestniczenia w podróży, chcąc spędzić czas ze swoim chłopakiem. Dodatkowo bohaterka nie przepada za swoją rodziną. Rodzice traktują ją nadal jak małą dziewczynkę, brat homoseksualista wciąż zmienia partnerów, a siostra Joanne ma nie tylko infantylnego męża, ale i pretensje do Claudii za brak opieki nad najbliższymi. Toksyczną rodzinę uzupełnia zdziwaczała ciotka Gladys. Claudia przybywa do rodzinnego domu i musi stawić czoła nie tylko swoim, ale i cudzym problemom.

Po raz kolejny Jodie Foster daje próbkę swojego nietuzinkowego talentu. Tym razem nie jako aktorka, ale reżyserka. Opierając się na znakomitym scenariuszu, buduje sugestywną opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie. Umiejętność obserwacji ludzi w niekoniecznie komfortowych sytuacjach daje reżyserce wgląd we współczesną rodzinę i jej kondycję. Foster potrafi wykreować gorzki, ale też niepozbawiony elementów humorystycznych świat rodziny Larsonów i ich bolączek. Święto Dziękczynienia (co jest częstym toposem w filmie amerykańskich) staje się okazją nie tylko do rodzinnego spotkania, lecz także do swoistej wiwisekcji, próby przełamania lodów, wyjaśnienia zadawnionych sporów i nieporozumień. Niekoniecznie z obowiązkowym happy endem. Czarny humor miesza się z sarkazmem i nutą refleksji. Po raz kolejny przekonujemy się, jak niewiele dzieli miłość i nienawiść, przyjaźń i niechęć, akceptację oraz brak zrozumienia. Wielkim atutem „Wakacji w domu” jest aktorstwo. Holly Hunter, Robert Downey Jr., Anne Bancroft i Charles Durning tworzą wspaniały kwartet aktorski. Nie ustępują im aktorzy w rolach drugoplanowych. Film, który daje do myślenia.

Emisje: niedziela 29.07.2012 o godz. 20:00

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych