24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

To nie jest zwykły film o piłkarzach…

2012-09-26 13:11:26

Brian jest byłym zawodnikiem futbolowym, który z powodu poważnej kontuzji musi pożegnać się ze swoją karierą. Pewnego dnia przyjmuje posadę szkoleniowca w drugoligowym Derby Country. Czy sprawdzi się w roli trenera? „Przeklęta liga” w sobotę 29 września 2012 roku o godz. 22:10 na kanale Zone Europa.

REKLAMA

Zdolny angielski napastnik, Brian Clough (Michael Sheen), przerywa karierę z powodu poważnej kontuzji. Futbol jest dla niego całym życiem, dlatego postanawia zostać trenerem i managerem. Słynący z krnąbrnego charakteru i niewyparzonego języka Brian obejmuje posadę szkoleniowca w drugoligowym Derby County. Dzięki nieocenionej pomocy przyjaciela Petera Taylora (Timothy Spall), drużyna zaczyna piąć się w górę. Awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej, a także odnosi sukcesy w Pucharze Anglii. Adwersarzem Clougha staje się Don Revie, trener mistrza Anglii, Leeds United. W 1973 Revie, po klęsce reprezentacji Anglii w eliminacjach Mistrzostw Świata, obejmuje stanowisko selekcjonera narodowego. Clough zostaje zatrudniony, jako jego następca w Leeds. Zaczynają się problemy. Nie tylko z drużyną. Od jakiegoś czasu Clough jest skłócony ze swoim wieloletnim współpracownikiem i przyjacielem, Peterem.

„Przeklęta liga” to jeden z najciekawszych filmów o futbolu. Nakręcony według scenariusza znakomitego Petera Morgana, kontynuuje najlepsze tradycje kina angielskiego. Estetyka komediodramatu sprawdza się idealnie. Film Hoopera to nie tylko barwna opowieść o pasji Anglików, czyli futbolu, ale także historia skomplikowanej przyjaźni Clougha i Taylora, ich życia osobistego i ceny, jaką płacą za całkowite poświęcenie się swojej pracy. „Przeklęta liga” ukazuje kulisty piłki nożnej, ciężki i stresogenny zawód trenera, nie zapominając jednocześnie o realiach społecznych końca lat 60. i 70. Postać kontrowersyjnego szkoleniowca, dzieje jego kariery trenerskiej oparta jest na faktach. Obraz Hoopera przekonuje wiarygodnością, znajomością środowiska piłkarskiego, sugestywnym sportretowaniem miłości do futbolu. „Przeklęta liga” to film charakterów, a także wyrafinowanego humoru. Klasą samą dla siebie są aktorzy, również ci drugoplanowi. Główną rolę brawurowo zagrał Michael Sheen. Nie gorzej wypadł Timothy Spall jako Peter Taylor. Film nie tylko dla miłośników futbolu.

 

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych