24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Szykuj marzenia – Noc Spadających Gwiazd już dzisiaj!

2013-08-12 16:24:11

W poniedziałkową noc z 12 na 13 sierpnia 2013 roku, niebo ponownie zapłonie w malowniczym spektaklu spadających gwiazd. Obserwatorzy nieba i „poławiacze marzeń” już przygotowują się do tego wydarzenia biorąc udział w 4-tej edycji NOCY SPADAJĄCYCH GWIAZD. Event zgromadził w ciągu ostatnich czterech lat kilkaset tysięcy osób.

REKLAMA

NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD 2013 jest 4-tą już edycją specjalnego eventu, w ramach którego na portalu społecznościowym Facebook gromadzą się wszyscy marzyciele i miłośnicy nocnego nieba. „Wirtualne zapisy często „materializują” się w postaci grup znajomych spotykających się tej właśnie nocy celem wspólnej obserwacji nieba. To niesamowite jak małe spotkanie na Polach Mokotowskich w Warszawie w 2010 roku, przerodziło się ogólnopolską akcję fascynacji nocnym niebem” – mówi Przemysław Jaczewski, pomysłodawca i organizator akcji.

Liczba „poławiaczy marzeń” w ostatnich latach przewyższyła najśmielsze oczekiwania gromadząc rokrocznie po kilkaset tysięcy osób. Na tegoroczną, oficjalną 4-tą edycję internauci zapisują się tutaj:  NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD 2013.

Do akcji dołączyć może każdy, a warto, bo ”aby spełniać swoje marzenia nie trzeba robić nic, wystarczy chcieć…”  – mówi Przemysław Jaczewski.

O Nocy Spadających Gwiazd

NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD to wydarzenie pełne pozytywnych emocji – koncentruje się na dobrych odczuciach i marzeniach. Oficjalna NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD organizowana jest przez Przemysława Jaczewskiego i agencję spice od 2010 roku. Pierwszy event odbył się na Polach Mokotowskich w Warszawie gromadząc kilkaset osób.

Tylko raz w roku
Noc Spadających Gwiazd organizowana jest tylko raz w roku, zawsze między 12 a 13 sierpnia. „Spadające gwiazdy” to resztki roju perseidów spalających się w atmosferze Ziemi. Największą aktywność na niebie będzie można zaobserwować od 20:00 do ok. 4.00 rano w noc z poniedziałku na wtorek (12.08-13.08.2013). Najlepszy widok można uzyskać patrząc na wschodni horyzont. Samo zjawisko będzie można jeszcze oglądać do około 25 sierpnia 2013.

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych