24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Monodram Stanisławy Celińskiej

2012-06-18 14:03:17

Już 22 czerwca odbędzie się inauguracja festiwalu Agaty Młynarskiej „Teraz ONE. Kobiety dla kultury, kultura dla kobiet”. Z tej okazji jedna z najznamienitszych polskich aktorek, Stanisława Celińska, zaprezentuje niezwykły spektakl „Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C.”.

REKLAMA

Festiwal Agaty Młynarskiej „Teraz ONE. Kobiety dla kultury, kultura dla kobiet” to wydarzenie w całości poświęcone kobietom, organizowane w ramach projektu "Łódź Miastem Kobiet". Motywu kobiecego nie mogło zabraknąć również podczas inauguracji imprezy. 22 czerwca, o godz. 20.00 w łódzkiej Białej Fabryce panie obejrzą niezwykle studium kobiecości, monodram autorstwa Stanisławy Celińskiej.

Stanisława Celińska to kobieta-orkiestra. Gra na teatralnej scenie od 44 lat. Jest absolwentką warszawskiej PWST, występowała w kultowym STS-ie. Dziś można ją oglądać na deskach Teatru Współczesnego i Nowego Teatru w Warszawie. Uwielbiana przez publiczność, otwarta, szczera. Jest jedną z nielicznych polskich aktorek, które publicznie przyznały się do alkoholizmu. Wygrała z nałogiem. Ma niesamowitą energię i siłę charakteru. Kocha i rozumie kobiety. Dla nich, dla nas wystąpi podczas festiwalu „Teraz ONE” w Łodzi.

„Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C.” to wyjątkowo szczera i intymna opowieść o barwnym życiu kobiety. Celińska z przymrużeniem oka śpiewa i mówi o swoich problemach, pragnieniach i świecie, która ją otacza, kunsztownie zacierając granice pomiędzy rzeczywistością a sztuką. Przedstawia obraz kobiety współczesnej - kobiety o wielu twarzach, której często towarzyszą sprzeczne emocje. Oddaje się głębokiej refleksji nad samotnością, sensem istnienia czy obecnością Boga. W recitalu wykorzystano teksty między innymi Jana Wołka, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Bułata Okudżawy, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bertolda Brechta, Rilkego i Cortazara. Muzykę stworzyli Jerzy Satanowski, a także Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Seweryn Krajewski, Bułat Okudżawa, Kurt Weil i inni. Monodram Stanisławy Celińskiej to półtorej godziny dobrej zabawy, dowcipu na poziomie, spojrzenia na kobiety z przymrużeniem oka, a zarazem refleksji nad sensem istnienia.

Na monodram zapraszamy w piątek, 22 czerwca, o godz. 20.00 do Białej Fabryki (ul. Piotrkowska 282). Wstęp wolny. Szczegółowy program festiwalu na stronie: www.terazone.onaonaona.com.

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych