24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Magik z grzebieniem w ręku, czyli piąta edycja Sieradz Open Hair Festival

2013-06-14 12:35:04

Jak wiele łączy mistrzów grzebienia z magikami? Ile wspólnego ma wizyta w salonie fryzjerskim z oglądaniem spektaklu iluzjonisty? Odpowiedzi szukać można od 19 do 21 lipca podczas Sieradz Open Hair Festival. To oryginalna impreza miejska i największe w Polsce święto fryzjerstwa, na które zjeżdżają gwiazdy, utytułowani styliści, początkujący adepci sztuki fryzjerskiej i amatorzy.

REKLAMA

Magnesem przyciągającym festiwalowych gości jest patron imprezy Mistrz Antoine, pochodzący z Sieradza Antoni Cierplikowski – wielki mag fryzjerstwa. W pierwszej połowie XX wieku podbił Paryż i Hollywood, a swoim talentem czarował takie klientki, jak: Sarah Bernhardt, Coco Chanel, Batty Davies, Pola Negri, Greta Garbo, Edith Piaf, Cecile Sorel, Brigitte Bardot, czy Mata Hari.

Tegorocznemu festiwalowi przyświeca hasło „Magia fryzjerstwa”, które przeniesie widzów w świat słynnych metamorfoz gwiazd, spektakularnych fryzjerskich sukcesów oraz aury salonu fryzjerskiego. W pokazie „Magia metamorfoz” wystąpią Ada Fijał i Maja Bohosiewicz wystylizowane przez studio fryzjerskie Milek Design. Można będzie zobaczyć wystawę grafik Aleksego Nowaka, który tworząc kobiece portrety nawiązał do stylizacji wymyślonych przed laty przez Anoine’a Cierplikowskiego. Fascynująco zapowiada się premierowe widowisko Macieja Pola – najlepszego polskiego iluzjonisty. W programie festiwalu znalazł się także choreograficzny pokaz fryzjerski w wykonaniu zespołu „Clubu Antoine” pod okiem Roberta Grzempowskiego, Romana Chruściela i Dariusza Jędrzejaka. Zgodnie z tradycją odbędzie się bicie rekordu świata w jednoczesnej stylizacji fryzur oraz wybory Miss Open Hair 2013. Wydarzeniem towarzyszącym będzie premiera książki „Monsieur Antoine” Huberta Demory’ego.

Sieradz Open Hair Festival po raz pierwszy odbył się roku 2009, w 100. rocznicę narodzin sławnej „chłopczycy” – krótkiej fryzury, którą w 1909 roku Antoine po raz pierwszy zaproponował popularnej francuskiej aktorce Evie Lavalliére. Dziś festiwal to nie tylko wyjątkowa miejska impreza przypominająca postać Mistrza Antoine’a, ale wydarzenie daleko wykraczające poza branżowe spotkanie. Tak jak Antoine nie był tylko „mistrzem nożyczek”, tak też SIERADZ OPEN HAIR FESTIVAL nie opowiada jedynie o włosach. Druga edycja tego wydarzenia, która odbyła się pod hasłem „Życie i teatr”, pokazywała związki fryzjerstwa i teatru. Motyw przewodni trzeciej edycji „Fryzjerzy i gwiazdy” sprawił, że festiwal był opowieścią o narodzinach zawodu stylisty. Tematem ubiegłorocznego festiwalu była relacja „Mistrz i uczeń”. Teraz czas na „Magię fryzjerstwa”.

Organizatorem SIERADZ OPEN HAIR FESTIVAL jest Urząd Miasta Sieradz.


Aleksy Nowak wystawa grafik
 

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych