24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

REAKTYWACJA GRAND FESTIVAL RÓB REGE – 30 LAT PÓŹNIEJ

2013-09-19 18:00:59

Trudno powiedzieć jak powstają mity, a takim jest ten Festiwal, przedziwny, metafizyczny, muzyczny, alternatywny, po prostu inny! Po 30 latach od powstania Grand Festiwalu RÓBREGE, jego twórcy oraz Stołeczna Estrada postanowili go reaktywować. 6 października w namiocie festiwalowym pod Pałacem Kultury i Nauki zagrają: TWINKLE BROTHERS, IZRAEL & goście (Kayah, Pablopavo, Vienio), Tymon& The Transistors, Deuter & Future Folk, Natural Mystic Akustycznie. Bilety już w sprzedaży!

REKLAMA

Grand Festiwal RÓBREGE to impreza organizowana od roku 1983 do 1990 przez Centralny Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego HYBRYDY.  Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 roku, w pomieszczeniach klubu na ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). Festiwal w swojej formule dystansował się od tradycyjnego „spędu kapel”, był bardziej wydarzeniem z pogranicza performansu i widowiska muzyczno – parateatralnego, o własnej logice i dynamizmie. Rezygnacja z formuły konkursu i postawienie na wyszukiwanie młodych buntowników sceny muzycznej, nieszukających komercyjnego splendoru, ale autentycznego wspólnego grania i przeżywania w imię  braterstwa i wolności, od początku było nadrzędną ideą festiwalu.

Koncert 6 października 2013 roku zatytułowany „Róbrege 30 lat później Reaktywacja” jest zapowiedzią powrotu festiwalu do kalendarza imprez. Kolejna edycja Grand Festiwalu Róbrege ma odbyć się w 2014 roku w formie, w której organizowany był on w latach 80, czyli minimum dwa dni święta muzyki i wolności. Warto w tym miejscu zacytować wybitnego znawcę i filozofa polskiego reggae, Sławka Gołaszewskiego zwanego Czarodziejem Merlinem: „Jeśli Słowo najpierw jest Dźwiękiem, a Dźwięk najpierw jest Rytmem, to Akt oznacza coś więcej niż tylko współistnienie form. Oznacza początek Ruchu, pęd pośród braku ograniczeń, stale postępującą lawinę zdarzeń i pomyśleń – a pośród nich kilka chwil dźwięczących ciszą”.

Tegorocznemu koncertowi towarzyszyć będą również warsztaty gry na bębnach, FlapArt, wykłady art-managerskie, seminarium filmowe "Wolne Rytmy", projekcje filmów „Beats of Freedom” i „Joe Strummer” oraz after party.

Bilety na koncert w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł) dostępne są w sieci Ebilet.pl.

Konfraternia Róbrege: Sławomir Rogowski „Gąsior”, Paweł „Kelner” Rozwadowski, Robert Maksymilian Brylewski.

Organizatorem wydarzenia jest Stołeczna Estrada.

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych