24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Kultura i edukacja w zupełnie nowym wydaniu! Labirynt Teatralny – bawi i rozwija

2011-05-18 16:02:33

 

Już 14 maja rusza kolejna edycja Labiryntu Teatralnego - unikatowej formy rozbudzania wyobraźni, przeznaczona dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
W centrum Warszawy, wszystkich chętnych czeka ekscytująca wędrówka, po tajemniczych komnatach Pałacyku Szustra. Kto wejdzie do Labiryntu przekona się, jak fascynujący, tajemniczy i wszechogarniający może być teatr… Bilety na tę niezwykłą przygodę do nabycia w Teatrze Lalka (PKiN).

REKLAMA

 

Labirynt Teatralny to niezwykły projekt, którego celem jest uwrażliwienie najmłodszych na piękno sztuki i teatru. Wewnątrz mitycznego labiryntu, uczestnicy, idąc za nicią Ariadny siecią korytarzy i zakamarków, odkrywać będą tajemnice, jakie od wieków kryje w sobie teatr. Zwiedzanie odbywać będzie się w 15-osobywych grupach, pod czujnym okiem Przewodnika Labiryntu. Na młodych odkrywców, w każdym zaułku czekać będą niezapomniane przeżycia teatralne, które w ciemnościach zawładną ich wyobraźnią, wypełniając ją kolorami, dźwiękami, zapachami i światłem. Możliwość przeżycia tej niezwykłej przygody- tylko od 14 do 21 maja 2011 r. „Każdy, kto wejdzie do Labiryntu, poczuje teatr na własnej skórze. Zwiedzający, wchodząc w konwencję teatru, spróbują odkryć jego tajemnice. Będą mieli okazję znaleźć się w samym centrum teatralnych wydarzeń, a czasami nawet współtworzyć je, aktywnie włączając się w akcję. „Powinni być gotowi na niespodzianki: mijane po drodze kukły niekoniecznie muszą okazać się tylko elementem dekoracji, a lalki i marionetki mogą zacząć się poruszać. W antycznym teatrze aktor przemówi do nich po grecku, potęgując tym samym wrażenie przeniesienia w czasie i przestrzeni…” – powiedziała Wiesława Klata, współautorka projektu.

 

Przygoda edukacyjna w niezwykle ciekawej formie

Wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Pałacyk Szustra w dniach 14-21 maja, czeka niezwykła przygoda. Razem z ponad 40 aktorami odkryją tajemnice teatru cieni, antycznego, monumentalnego, muzycznego, lalkowego, czarnego, teatru dell’arte oraz opery… Labirynt Teatralny to unikatowy projekt edukacyjny w nietuzinkowej formie.

Teatr ma ogromny wpływ na rozwój emocjonalny młodego i starszego widza, pozwala dostrzec piękno i niezwykłość otaczającego nas świata. Zainteresowanie dzieci i młodzieży teatrem, rozbudzenie w nich pasji i aktywności twórczej - to niezwykle ważne aspekty naszego projektu” – opowiadają o Labiryncie autorki projektu Wiesława Klata i Grażyna Karwowska-Winiarek. Dużą wartością projektu jest jego innowacyjna forma, bardzo atrakcyjna dla uczestników. Pozwala to w niekonwencjonalny sposób uczestniczyć całym rodzinom w zdarzeniu, które dostarcza wspólnych, niezapomnianych wrażeń i tematów rozmów prowadzonych jeszcze długo po wyjściu z labiryntowych czeluści…

 

Tegoroczna edycja projektu realizowana jest przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach konkursu Program Ministra i Dziedzictwa narodowego „Edukacja kulturalna”

 

Szczególne uznanie dla projektu

W ramach Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej, wiceprezydent m.st. Warszawy - Pan Włodzimierz Paszyński, wręczył autorkom Labiryntu Teatralnego nagrodę za najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej za rok 2009. Jedna z trzech nagród została przyznana unikatowemu projektowi „Labirynt Teatralny”, który w nowatorski sposób przybliża różne formy, gatunki i techniki teatralne . W konkursie ocenianych było 113 projektów, a zaledwie trzy otrzymały nagrodę.

 

Miejsce i czas przygody…

  • Miasto: Warszawa

  • Adres: Pałacyk Szustra: Morskie Oko 2, ul. Puławska 55/59.

  • Termin: 14 – 21 maja 2011

  • Wejście do Labiryntu w godz. 10.00 – 17.00

  • Przejście przez Labirynt trwa 60 minut

  • Bilety 18 zł, do nabycia w kasie Teatru Lalka, PKiN, Pl. Defilad 1 tel.: (22) 620 49 50; (22) 656 69 56

Biuro Prasowe: ComPress S.A. +48 781 939 039; +48 795 520 933; +48 601 145 133;

 

Autorzy i partnerzy projektu

Labirynt Teatralny® jest projektem autorskim: Wiesławy Klata oraz Grażyny Karwowskiej-Winiarek, realizowanym przez Fundację Alternatywa. Tegoroczna edycja realizowana jest dzięki finansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami wydarzenia są: Teatr Lalka; Warszawskie Towarzystwo Muzyczne, którego siedziba zostanie zaczarowana w Labirynt Teatralny®; MATEO – grafika, fotografia, film oraz agencja Public Relations: ComPress S.A.

 

***

Labirynt Teatralny® unikatowy projekt autorski, realizowany przez Fundację Alternatywa, adresowany do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Jest to przygoda, która przenosi uczestników w tajemniczy świat poruszający wyobraźnię, odbierany wszystkimi zmysłami, fascynujący swoją niezwykłością i pięknem. Dzieci i opiekunowie prowadzeni w ciemności przez Przewodnika poprzez zakamarki labiryntu pokonując przeszkody, poznają różne formy teatru i zgłębiają jego tajemnice.

Wędrowcy niezależnie od wieku często stają się współtwórcami zdarzeń teatralnych w Labiryncie.

Pilotażowy Labirynt Teatralny® miał miejsce w 2007 roku na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wzbudził duże zainteresowanie i uznanie uczestników oraz obserwatorów. W kilka godzin w teatralnej przygodzie wzięło udział ok. tysiąca uczestników. Autorki projektu: Wiesława Klata – reżyser (m.in. asystent Andrzeja Wajdy przy filmie „Korczak”, współpraca z Maciejem Dejczerem przy filmie „300 mil do nieba”) pedagog, autorka wielu projektów z dziedziny edukacji teatralnej i filozoficznej, wykładowca teatru na Wydziale Pedagogiki UKSW, od 2008 roku dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak, Prezes Fundacji Alternatywa, animator współpracy środowiskowej, członek Stowarzyszenia ASSITEJ / Grażyna Karwowska-Winiarek – manager, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, zarządza projektami z dziedziny kultury, współautorka wielu projektów, realizuje wieloletnie programy o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim (wieloletnia współpraca z Haliną i Janem Machulskimi, Maciejem Wojtyszką, Wiesławą Klata), od jedenastu lat dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Posiada certyfikat Trenera Regionalnego Narodowego Centrum Kultury, pozyskuje zewnętrzne środki finansowe dla przedsięwzięć w sektorze kultury.

mp Giełda papierów wartościowych