24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Freddie Mercury pochodzi z Kielc

2013-07-12 16:42:09

„We Will Rock You”, “We Are The Champions” oraz „Innuendo”. Te i inne wielkie przeboje niezapomnianego Queen zabrzmią 19 października 2013 r. (sobota) w Kielcach. Jednak zamiast słynnego kwartetu wystąpią: orkiestra Alla Vienna, chór Vivid Singers, w rolę Freddie Mercury’ego wcieli się Mariusz Ostrowski – śpiewający aktor, który urodził się właśnie w Kielcach.

REKLAMA

Projekt Muzyka Queen Symfonicznie rozpoczął swoją koncertową przygodę w 2011 r. w Łodzi i od tej pory jest zapraszany do polskich miast, by tam wspólnie z publicznością oddać hołd legendzie, jaką z pewnością jest zespół Queen. W Kielcach koncert odbędzie się  w Kieleckim Centrum Kultury (pl. Stanisława Moniuszki 2B), o godz. 19.00.

Ubiegły rok to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie to ponad 9000 widzów na 11 koncertach w całej Polsce. Rok 2012 - muzycy, chór oraz wcielający się w rolę Freddiego Mercury'ego Mariusz Ostrowski, zakończyli pod koniec listopada wyprzedanym występem w Lublinie w Centrum Kongresowym AR.

Jak Mariusz Ostrowski przygotowuje się do roli? Czy Freddie jest dla niego inspiracją, wzorem?
- Chyba byłbym szalony, gdybym odpowiedział na pytanie o inspirację, że nie. Oczywiście; jak najbardziej! Ikona, artysta, kompozytor, szaleniec, historia show businessu! Myśl o tym, że NAPRAWDĘ masz go naśladować może być deprymująca, ale staram się podejść do tego wyzwania jak do cytatu lub roli w pigułce: energia, show, ruch, wokal. Przed występem biegam, skaczę, powtarzam jego słynne ruchy; rozgrzewam się po to, by na te kilka numerów wejść już dobrze przygotowany – mówi aktor.

"Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie" w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 19-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 - muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po "Bohemian Rhapsody" (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie - cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory "We Will Rock You" oraz "We Are The Champions".  Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy dostępne na stronie www.queen.allavienna.pl

- Bardzo się cieszę, że zawitamy z tym projektem do Kielc, znów będę mógł zaśpiewać dla moich znajomych, przyjaciół, rodziny i fanów. To zobowiązuje!!! – dodaje M. Ostrowski.

Organizatorem koncertu jest Agencja Artystyczna Monolit, patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kielce. Bilety – po 80, 90 i 100 zł - są do nabycia w kasie Kieleckiego Centrum Kultury, w Polskim Biurze  Podróży (ul. Sienkiewicza 26, tel. 41 368 05 62) oraz na portalu www.ticketpro.pl (punkty stacjonarne: salony empik, media markt, saturn i in.). Zamówienia grupowe najlepiej kierować bezpośrednio do organizatora: www.monolit-art.pl, tel.: 518 522 581, 514 760 920, monolit-art@wp.pl.

- Bardzo się cieszę, że zawitamy z tym projektem do Kielc, znów będę mógł zaśpiewać dla moich znajomych, przyjaciół, rodziny i fanów. To zobowiązuje!!! – dodaje M. Ostrowski.

To nie koniec niespodzianek związanych z projektem Muzyka Queen Symfonicznie. Agencja Artystyczna Monolit przygotowuje trzy specjalne koncerty, podczas których wystąpi Igor Gwadera – gitarzysta i lider Anti Tank Nun. Zespół Igora wystąpił przed Slash’em w Katowicach, nagrał zdobywający popularność i pochlebne recenzje drugi album - „Fire Follow Me”, a ostatnio dał fenomenalny, hard rockowy show podczas festiwalu MetalFest.

Igor Gwadera to wybitnie uzdolniony gitarzysta, który z Alla Vienna i Vivid Singers niebawem wykona utwory Queen, a dziś tak odpowiada na pytania dotyczące muzyki i płyt tego zespołu:

- Queen… To jeden z tych zespołów, które najwięcej znaczą w światowej muzyce.  Wielokrotnie coverowałem ich utwory. Ciężko mi wybrać ulubioną płytę, ponieważ mają wiele doskonałych utworów na różnych płytach. Gdybym miał jednak wymienić ulubione, byłyby to „A Day At The Races” oraz „News Of The World”. Brian May to gitarzysta, do którego mam ogromny szacunek i oczywiście… Chciałbym zagrać z nim na jednej scenie! – mówi nastoletni gitarzysta.

- Występ z orkiestrą i chórem traktuję jako nowe wyzwanie. Po raz pierwszy wezmę udział w takim projekcie. Mam nadzieję, że uda nam się świetnie zgrać i publika będzie bardzo zadowolona – kończy I. Gwadera.

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych