24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Strony: |<<3>>|

Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy po zmianie płci nadal będą się w sobie kochać? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów in vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą?

Kolory Nadziei to spektakl wyjątkowy. Przedstawia historię człowieka, który początkowo pogrążony w depresji i smutku, zaczyna powoli radzić sobie ze swoimi problemami, aby w końcu stać się szczęśliwym i poznać prawdziwy smak życia. Przedstawienie jest niesamowicie dynamiczne i widowiskowe, a to za sprawą połączenia teatru, tańca, pokazów kaskaderskich, pięknych wizualizacji i zróżnicowanej muzyki (rock, folk, muzyka symfoniczna, elektroniczna). Dzięki temu skutecznie dociera do widza i wywołuje w nim burzę emocji. Kolorystyka i zaskakujące projekty strojów solistów i tancerzy dodatkowo wpływają na publiczność wywołując radość, czasem strach, ale co najważniejsze refleksję oraz zastanowienia się nad samym sobą. Kolory Nadziei mają nam uświadomić, że nigdy nie wolno się poddawać oraz pokazać jak żyć lepiej i być szczęśliwym. Dlatego każdy, kto ma dość sztuczności i bezwartościowych przekazów zalewających nas z każdej strony, chce choć na chwilę odpocząć od zgiełku świata, skupić się na sobie i swoich emocjach - powinien obejrzeć ten niesamowity spektakl, który zapadnie mu w pamięci na bardzo długo.

Phantom – to jeden z najpopularniejszych i najpiękniejszych motywów w historii literatury muzycznej. To kolejna, wyjątkowa adaptacja słynnej na całym świecie powieści Gastona Leroux „Upiór w Operze”. Widzowie usłyszą niezapomniane kompozycje m.in. Maury’ego Yestona oraz Andrew L. Webbera, poczują magiczny klimat paryskiej opery i przeżyją jedną z najbardziej wzruszających historii miłosnych ostatniego stulecia! Wyjątkowej adaptacji „Upiora w operze” z 1911 roku, podjął się znakomity reżyser Daniel Kustosik, a choreografię przygotowała Violetta Suska. Zapierająca dech scenografia, fenomenalna muzyka, legendarna kreacja zabiorą publiczność w tajemniczy świat operowej pasji i namiętności. Poruszająca opowieść Lerouxa doczekała się wielu adaptacji filmowych i inscenizacji, odnosząc niebywałe sukcesy na deskach największych i najbardziej prestiżowych sal na całym świecie. Już 2 grudnia w ramach Wielkiej Gali Musicalowej na scenie Sali Kongresowej PKiN usłyszymy najwspanialsze kompozycje takie jak Overture Webbera czy Melodie de Paris Yestona. Splot pasji i namiętności, dialektyka piękna duszy i muzyki poruszy serca widzów, a legendarny żyrandol, spadając w dół, stanie się symbolicznym dopełnieniem ginącej wśród otchłani cierpienia historii… Historii o niespełnionej wielkiej miłości Upiora z opery do pięknej Christine...

Tej jesieni po raz pierwszy do Polski zawita międzynarodowa edycja Red Bull Soundclash -wydarzenia, które wstrząśnie krajową sceną muzyczną! 22 listopada w Soho Factory w Warszawie w ramach imprezy otwierającej drugą edycję Europejskich Targów Muzycznych Gazety Co Jest Grane, odbędzie się kolaboracja roku! Dwa zespoły prezentujące odmienne nurty muzyczne staną naprzeciw, by zawalczyć o uznanie publiczności! Ich walkę oceni jury. W tej roli wystąpi widownia!

STOMP to największy kasowy sukces w historii West Endu i Broadwayu oraz sensacja teatralna w skali światowej! Grupa grająca na wszystkim - od zapalniczek Zippo aż po kosze na śmieci - wiele lat temu zawładnęła sercami publiczności i po dziś dzień cieszy się niesłabnącą popularnością. Artyści znani z improwizacji i odważnych eksperymentów muzycznych tworzą jedyne w swoim rodzaju widowisko, które bawi, śmieszy i inspiruje. Nie dziwi więc fakt, że kalendarz zespołu wypełniony jest występami w każym zakątku globu, na koncie grupy pojawiają się kolejne nagrody, a prasa nie szczędzi im pochwał, nazywając projekt STOMP „hitem wszechczasów”. W listopadzie, po 3 latach przerwy, zespół ponownie zawita do Polski – ich szalone popisy będziemy mogli podziwiać w Bydgoszczy, Warszawie, Zabrzu i Łodzi. Zapraszamy!

Już 22 czerwca odbędzie się inauguracja festiwalu Agaty Młynarskiej „Teraz ONE. Kobiety dla kultury, kultura dla kobiet”. Z tej okazji jedna z najznamienitszych polskich aktorek, Stanisława Celińska, zaprezentuje niezwykły spektakl „Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C.”.

Kolejny wyjątkowy spektakl dla najnajów w nurcie teatru inicjacyjnego, którego prekursorem i wiodącym praktykiem jest Teatr Małego Widza w Warszawie. 9, 10 oraz 17 czerwca br. odbędą się premierowe pokazy przedstawienia „…i bach prosto w piach!”. To wyjątkowa okazja dla wszystkich maluchów w wieku 1 – 5 lat, aby przeżyć niezwykłą teatralną przygodę.

I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego organizowanego pod hasłem „Sensacyjne Lato Filmów” odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia br. Jego organizatorzy już teraz ujawniają szczegóły festiwalowego programu.

270 wydarzeń
3000 współtwórców
250 artystów ukraińskich
50 unikalnych projektów polsko-ukraińskich
10 przestrzeni muzycznych
8 scen teatralnych
2 strefy kina
Aleja Kultur
kilkadziesiąt wystaw
interwencje w przestrzeni publicznej 
wstęp wolny

www.nockultury.pl

Piąta edycja festiwalu filmowego Kameralne Lato już w czerwcu. Jeszcze do 25.05 organizatorzy czekają na zgłoszenia do konkursu.

Strony: |<<3>>| Giełda papierów wartościowych