24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Kołobrzeski Festiwal Filmowy – nad Bałtyk nadciągają sensacje!

2012-06-04 14:52:11

I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego organizowanego pod hasłem „Sensacyjne Lato Filmów” odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia br. Jego organizatorzy już teraz ujawniają szczegóły festiwalowego programu.

REKLAMA

Główną część programu Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego stanowić będą najlepsze polskie filmy sensacyjne, wchodzące w skład ogłoszonego pod koniec kwietnia plebiscytu. To właśnie widzowie zadecydują, który film wyświetlony zostanie podczas uroczystej Gali Otwarcia Festiwalu, a także które produkcje wypełnią kolejne dni projekcji. Obecnie w rankingu pierwszą trójkę zajmują „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Wielki Szu” Stanisława Chęcinskiego oraz „Pitbull” Patrica Vegi. Na wysokich pozycjach znajdują się jednak także nieco starsze tytuły, jak np. „Morderca zostawia ślad” Aleksandra Ścibora-Rylskiego czy „Prawo i pięść” Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. Plebiscyt na najlepszy polski film sensacyjny trwa do 30 czerwca, a głosować można zarówno na stronie www.sensacyjnelato.pl jak i na Facebooku, na profilu Sensacyjne Lato Filmów.

Oprócz filmów, biorących udział w plebiscycie na Kołobrzeskim Festiwalu Filmowym zobaczyć będzie można produkcje z udziałem Stanisława Mikulskiego, w tym także te dla młodszej widowni, czyli realizację Huberta Drapelli pt. „Samochodzik i Templariusze”. Co więcej, organizatorzy Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego chcą przypomnieć produkcje Wojciecha Wójcika, specjalisty od kina sensacyjnego. Ciekawym punktem programu będzie także Nocny Maraton Filmowy, podczas którego wyświetlone zostaną filmy z niezwykle ciekawego w ostatnich latach kina skandynawskiego. Maraton ten odbędzie się na kołobrzeskiej plaży, a już teraz wiadomo, że będzie na nim można zobaczyć m.in. „Babycall” w reżyserii Pala Sleatune’a, w którym to główną rolę gra Noomi Rapace.

I edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego to 4-dniowe projekcje najlepszych polskich i skandynawskich filmów sensacyjnych. Współautorem programu Festiwalu jest krytyk filmowy, Tomasz Raczek. Połączenie wspaniałych walorów miasta Kołobrzeg z ambitnym sensacyjnym kinem zwiastuje niezapomniane emocje nad polskim zachodnim wybrzeżem.
 

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych