24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

GRAND FESTIVAL RÓBREGE 2014

2014-09-22 16:34:05

Już 4 października 2014 w namiocie przed Pałacem Kultury i Nauki od strony ulicy Świętokrzyskiej w ramach kolejnej edycji Grand Festival RÓBREGE obok legend muzyki reggae takich jak Macka B & ROOTS RAGGA BAND czy Jafia Namuel wystąpią młodsi artyści: KaCeZet & Fundamenty, Damian Syjonfam & D'ROOTS BROTHERS, Warsaw Afrobeat Orchestra.

REKLAMA

Tegoroczny program Festiwalu przedstawia artystów, którzy w XXI wieku kontynuują na swój oryginalny sposób idee przyświecające imprezie u jego początków. W namiocie przy PKiN wybrzmią różne odcienie reggae -  od roots, poprzez klasyczny stary jamajski dancehall do unii z innymi nurtami miejskiej muzyki z Polski, Jamajki czy Afryki.MACKA B
& and the Roots Ragga Band
Wielka Brytania


Macka B jest jednym z najbardziej wpływowych wokalistów reggae.  Produkcją jego muzyki od początków kariery w 1986 i przez kolejne lata zajmował się Mad Profesor. Macka B słynie ze swojego bezpośredniego przekazu, a większość jego tekstów poświęcona jest ważnym aspektom społecznym i duchowym. Pierwszy studyjny album „Sign of the Times” wciąż pozostaje kamieniem milowym brytyjskiego reggae. Świadomość to chyba najważniejsze słowo charakteryzujące jego pozytywną twórczość.

Oficjalna strona artysty: http://www.mackab.com/


JAFIA NAMUEL


Zespół, który w tym roku obchodzi dwudziestolecie istnienia. Na rynku wydawniczym zadebiutował w 1996 roku albumem „Roots & Culture” silnie zainspirowanym oryginalnym brzmieniem jamajskiego roots reggae.
Grupa wciąż ewoluuje pokazując swoje nowe oblicze i w wyjątkowy sposób łącząc elementy klasycznego, korzennego reggae ze współczesnymi brzmieniami na pograniczu gatunków.

Do najważniejszych nagrań mających kluczowy wpływ na rozwój zespołu zalicza się płytę „Day by Day”, nagraną w 2008 przez Dawida Portasza wraz z Krystianem „K-Jah” Walczakiem w ramach pracy nad nowo powołanym projektem Rastasize. Płyta powstała na Jamajce w legendarnym studiu Boba Marleya - Tuff Gong, we współpracy ze światową elitą muzyków gatunku. 

W 2012 roku ukazała się, doskonale przyjęta przez recenzentów, koncertowa płyta „One Love Train” – album z koncertu w radiowej Trójce poświęconego twórczości Boba Marleya.

Obecnie Jafia Namuel kończy nagrywanie nowego studyjnego albumu we współpracy z czołowym polskim producentem – Marcinem Pospieszalskim.

Oficjalna strona zespołu: http://www.jafianamuel.pl/KACEZET & FUNDAMENTY


Kacezet czyli Piotr Kozieradzki to warszawski wokalista, muzyk i autor tekstów znany publiczności głównie z polskiej sceny reggae/dancehall. Założyciel projektu Fundamenty, który wymyka się jakimkolwiek próbom jednoznacznej klasyfikacji gatunku.

Warstwę muzyczną projektu cechuje prostota formy. W nagraniach zostały wykorzystane głównie instrumenty akustyczne, co nadało brzmieniu kameralności. Wielkim atutem tych prostych piosenek jest warstwa liryczna. KaCeZet pokazuje wielki styl, sypiąc z rękawa grami słownymi i błyskotliwymi porównaniami. Bez wysiłku bawi się akcentem, nadając polskiemu językowi unikalną melodykę. W zgrabny sposób opowiada o sprawach istotnych i trudnych, (Fundamentalnych) unikając jednocześnie wpadnięcia w pułapki patosu czy banału.

Oficjalny profil Facebook: https://www.facebook.com/fundamenty?fref=ts
 DAMIAN SYJONFAM  & D'ROOTS BROTHERS

Damian SyjonFam w latach 90 tych zaczynał grając na gitarze w reggaeowym zespole Natura.
W 2008 roku, z jego inicjatywy powstał zespół ComeYah, w którym był liderem, wokalistą i autorem tekstów.
Jego specyficzna, nietuzinkowa barwa głosu została doceniona przez czasopismo Free Colours, w którym został nominowany w kategorii wokalista 2012 roku.

W 2013 roku rozpoczął pracę nad solową płytą, przy której współpracował z: Watzkiem Wawrzyniakiem, Krystianem K-Jah Walczakiem, House of Riddim, Bass Galore Productions oraz D'Roots Brothers.

Praca zaowocowała spójnym, harmonijnym, korzennym reggae o uniwersalnym przekazie. Słowa napisane i zaśpiewane przez Syjona zadają niewygodne pytania i opowiadają o prawdziwym domu, za którym tęsknimy. Ostrzega przed oszustwem dzisiejszych czasów, ale najwięcej muzycznej przestrzeni poświęca nieskończonej i wszechobecnej miłości.

15 sierpnia tego roku, nakładem wrocławskiej wytwórni Lou & Rocked Boys, ukazała się płyta „Wracam do Domu”
Na scenie towarzyszyć mu będą D’Roots Brothers, z sekcją rytmiczną w postaci pamiętanego z historycznych edycji Róbrege Słomy.

Oficjalna strona artysty: http://syjonfam.com/WARSAW AFROBEAT ORCHESTRA

Warsaw Afrobeat Orchestra (WAO) to jedyny w Polsce afrobeatowy kolektyw łączący elementy funku, reggae, jazzu i tradycji muzyki europejskiej. Członkowie grupy to aktywni muzycy występujący z wieloma zespołami sceny folkowej jak Village Kollektiv, Żywiołak czy rockowymi jak Elvis Deluxe.

W marcu 2013 ukazał się pierwszy singiel entuzjastycznie przyjęty przez fanów i media. Dziesięcioosobowy skład z trzema unikalnymi żeńskimi wokalami łączący muzykę etniczną, funkowy groove i rozbudowaną sekcję dętą przykuł natychmiast uwagę kultowej amerykańskiej wytwórni Ubiquity Records. Wydany w listopadzie 2013 singiel winylowy "Only Now" zapowiada album, który ukaże się w 2014 roku.

Grupa nie tylko przekazuje nigeryjską tradycję Feli Kutiego i jego rodziny, ale wprowadza również do formuły afrobeatu elementy dubu oraz szeroko rozumianego etno, co nadaje ich muzyce świeżości i oryginalnego brzmienia.

Oficjalny profil zespołu: https://www.facebook.com/warsawafrobeatorchestra


Grand Festival RÓBREGE to impreza organizowana od roku 1983 do 1990 przez Centralny Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego HYBRYDY.  Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 roku, w pomieszczeniach klubu na ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). Festiwal w swojej formule dystansował się od tradycyjnego „spędu kapel”, był bardziej wydarzeniem z pogranicza performansu i widowiska muzyczno-parateatralnego, o własnej logice i dynamizmie. Rezygnacja z formuły konkursu i postawienie na wyszukiwanie młodych buntowników sceny muzycznej, nieszukających komercyjnego splendoru, ale autentycznego wspólnego grania i przeżywania w imię  braterstwa i wolności, od początku było nadrzędną ideą festiwalu.

4 października 2014

  • Debata w Studiu Festiwalowym Polskiego Radia RDC – godz. 15:30
  • Początek koncertów od godz. 16:30

Namiot przed Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Świętokrzyskiej.
Bilety w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł) dostępne są w sieci Ebilet.pl.

Organizatorzy: Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych Ruchome Obrazy, Stołeczna Estrada

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS

Patroni medialni: TVP 2, Polskie Radio RDC, Tygodnik Przegląd, CGM, Rasta Roots Reggae, Stowarzyszenie Nigdy Więcej, Independent, Reggaenet.pl, Fabryka Zespołów, Warsaw Reggae

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych