24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Gra miejska „Pomóż Dorotce wrócić do domu”

2013-07-02 14:39:23

Firma Dolcan, która buduje osiedla mieszkań na Białołęce włącza się w lokalne życie nie tylko poprzez inwestowanie, ale także wspólną zabawę z mieszkańcami. Wraz z władzami dzielnicy i portalem ZwalczNudę.pl organizuje grę miejską „Pomóż Dorotce wrócić do domu”.

REKLAMA

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 6 lipca, udział jest bezpłatny. Punkt startowy zorganizowany będzie na osiedlu Konik Polny firmy Dolcan przy ul. Lewandów 56. Gra rozpocznie się o godz. 11.00. Zabawa nawiązuje fabułą do Czarnoksiężnika z krainy Oz, dlatego w tym dniu zielona część Białołęki zamieni się w Szmaragdowe Królestwo. Graczami mogą zostać osoby w każdym wieku, dostaną karty gry, mapy i instrukcje, które mają pomóc Dorotce trafić do domu. Uczestnicy będą musieli pokonać 7 kolejnych punktów i wykonać różne zadania: m.in. sprawnościowe czy kulinarne, lub wykazać się wiedzą. Drużyny chętne do udziału w zabawie powinny wcześniej zarejestrować się wysyłając mail na adres: cgra@zwalcznude.pl
Zabawa zakończy się piknikiem przy ul. Magicznej.

Na zwycięzców czekają nagrody m.in. zaproszenia na bezpłatne konsultacje medyczne,  miesięczny kurs języka angielskiego, kupony zniżkowe na organizację urodzin oraz gry planszowe, czy zaproszenia do cukierni i restauracji. A także specjalna nagroda od Dolcan zaproszenie dla 4 osobowej  rodziny na całodniowy pobyt i piknikowanie na terenie położonego w Puszczy Białej łowiska „Jegiel”. Poza wędkowaniem można tu też zjeść smażone świeże ryby.
 
- Coraz więcej młodych małżeństw i rodzin z dziećmi decyduje się na mieszkanie na Białołęce. Dzielnica rozwija się dynamicznie. Jednak ponieważ powstawała praktycznie od zera infrastruktura rozrywkowa nie jest jeszcze rozbudowana. Stąd takie inicjatywy wspólnego, rodzinnego spędzania czasu są potrzebne. A nasza firma czuje się silnie związana z dzielnicą i dlatego chętnie angażujemy się w życie jej mieszkańców – wyjaśnia Alicja Dolińska, dyrektor marketingu Dolcan. Firma obecna jest na Białołęce już od kilku lat. Realizuje trzy osiedla mieszkań bezczynszowych. Jednym z nich jest właśnie Konik Polny, na którym rozpocznie się gra miejska. W sumie powstanie tu 600 mieszkań. W trakcie realizacji jest I etap inwestycji, z 54 mieszkaniami o wielkości 61 – 77 m kw. W pobliżu osiedla Konik Polny znajduje się inna inwestycja dewelopera – będący już na ukończeniu Kamyk Zielony. Tu będzie 130 lokali. Obecnie, w ramach I etapu, deweloper przekaże 62 mieszkania w metrażach 59 – 112 m kw. W sprzedaży z pierwszego etapu jest jeszcze 29 lokali.

Deweloperowi zależy także na jakości życia mieszkańców osiedli. W odpowiedzi na zapotrzebowanie zbuduje więc na terenie inwestycji Konik Polny obiekt handlowy - Galerię Lewandów oferującą ponad 2 tys. m kw. powierzchni handlowej, a dodatkowo ma w planach także przedszkole dla ponad 60 dzieci.

To nie pierwsza taka lokalna akcja, w którą angażuje się firma. W ostatnim czasie wsparła finansowo m.in. organizację pikniku Dni Targówka. Jako współorganizator uczestniczyła też w grze miejskiej realizowanej we Włochach przez fundację Stare Nowe Moje Włochy, gdyż w tej właśnie dzielnicy buduje Osiedle Tęczowe.

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych