24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Gdy Millę Jovovich kochał właściciel kopalni złota…

2012-09-21 13:57:08

Daniel Dillon (Peter Mullan) jest burmistrzem małego miasteczka w Kalifonii. Ten silny i tajemniczy mężczyzna zabiega o względy młodej i pięknej Lucy (Milla Jovovich). Pewnego dnia do miasta przybywają jego żona i córka, dwie kobiety, które sprzedał przed laty. Czy pieniądze naprawdę są ważniejsze od miłości? „Królowie życia” w niedzielę 23 września 2012 roku o godz. 21:55 na kanale Zone Europa.

REKLAMA

Rok 1867 w Kingdom Come, małej mieścinie w Kalifornii. Właścicielem i burmistrzem miasta jest Daniel Dillon, twardy mężczyzna, który skrywa tajemnicę z przeszłości. Wiele lat temu sprzedał swoją żonę i córkę za prawa do miejscowej kopalni złota. Teraz jego uczucia skierowane są w stronę pięknej Lucii. Pewnego dnia do Kingdom Come przybywają Elena i jej córka Hope. To kobiety z przeszłości Daniela. Elena jest nieuleczalnie chora na gruźlicę i chce tylko zapewnienia jako takiej przyszłości swojej córce. Tymczasem w miasteczku wrze. Budowana jest nowa trasa kolei. Przyszłość miasteczka zależy od tego, czy będzie skomunikowane ze światem. Do Kingdom Come zostaje oddelegowany młody budowniczy, Donald Dalglish, który ma podjąć ewentualną decyzję o poprowadzeniu linii kolejowej.

Nietypowy, polemizujący z gatunkowymi kliszami western. Winterbottom zrywa z toposami filmów o Dzikim Zachodzie. Miasteczko Kingdom Come (wiele mówiąca nazwa) spowite jest śniegiem i błotem. Zamiast otwartych, bezkresnych, nasyconych słońcem przestrzeni mamy ponure krajobrazy, chłodne kolory i bijącą zewsząd pustkę. Strona formalna (znakomite zdjęcia niemieckiego operatora Alwina H. Kuchlera) współgra z dramatami bohaterów. Królowie życia to film o winie i karze, o przeznaczeniu, które może dosięgnąć w najmniej spodziewanym momencie. Nasycony symboliką obraz odsyła miejscami do biblijnego przekazu. Winterbottom neguje typowy westernowy układ. Kobiety są w jego filmem pełnoprawnymi bohaterkami, są bardziej podmiotem niż przedmiotem akcji. Sugestywna atmosfera to nie tylko zasługa gęstniejącej z każą minutą fabuły, ale także starannego oddania realiów epoki. Klimat schyłku legendy Dzikiego Zachodu oddany został także w dialogach, kostiumach, ukazanej mentalności mieszkańców miasteczka. Ozdobą są kreacje aktorskie Milli Jovovich, Nastassji Kinski oraz Sary Polley. Niewiele ustępują im Peter Mullan i Wes.

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych