24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Frida Kahlo – jedyna taka artystka

2012-10-02 15:58:19

“Nigdy nie malowałam snów. Malowałam swoją rzeczywistość” – mówiła Frida Kahlo, meksykańska malarka, która słynęła z bardzo emocjonalnych autoportretów, przepełnionych bólem. „Biografie: Frida Kahlo” w sobotę 6 października o 21:00 i 02:00 na kanale Club TV.

REKLAMA


Frida Kahlo była jedną z najbardziej niepokojących - i modnych - malarek. Wiele obrazów Meksykanki to intrygujące autoportrety, charakteryzujące się żywym, porywającym stylem. Powracającym i niezatartym motywem jej często szokujących prac jest ból i cierpienie kobiet. Tematyka nieprzypadkowa, gdyż artystka przez wiele lat przeżywała męki z powodu polio, rozszczepu kręgosłupa i następstw poważnego wypadku komunikacyjnego.

Jej wielką miłością był starszy o dwadzieścia lat Diego Rivera – komunista i twórca wielu meksykańskich murali. Ich burzliwy związek przeżywał wzloty i upadki, lecz ona przez cały czas mocno go kochała.

W ostatnich latach życia artystka mocno podupadła na zdrowiu, amputowano jej nogę, przyjmowała silne leki. Ostatnim zdaniem w jej dzienniku były słowa: „Mam nadzieję, że śmierć jest radosna. Mam nadzieję, że nigdy nie wrócę”…
 

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych