24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Strony: |<<614
Premier Jarosław Kaczyński przedstawił w środę podczas XVI Forum Ekonomicznego w Krynicy trzy koncepcje, jakie mogłaby Unia Europejska zrealizować w przyszłości. Premier uczestniczył w panelu "Europejskie wyzwania: pytanie o nową tożsamość Europy".
Inwestorzy na krajowych rynkach walutowym i długu nie wykazali się w poniedziałek zbytnią aktywnością. Przy braku jakichkolwiek sygnałów mogących wyznaczyć kierunek notowań, złoty i obligacje nieznacznie osłabły. Dealerzy określają poniedziałkową sesję jako nudną i bez historii.
O miejscu Polski w Unii Europejskiej zdecyduje silna gospodarka i wola polityczna, nie zaś udział takich czy innych partii w rządzie, albo wypowiedzi skrajnych polityków - powiedział w czwartek PAP prof. Luc-Dominique Bernard, ekspert ds. europejskich Uniwersytetu Katolickiego w Louvain (Lowanium), w środkowej Belgii.
Sejmowa komisja śledcza ds. banków i nadzoru bankowego zdecydowała w środę, że nadal jej przewodniczącym będzie Artur Zawisza (PiS). Wniosek o odwołanie go z tej funkcji złożył Tomasz Szczypiński (PO).
Ponad trzysta osób już drugi dzień kontynuuje strajk okupacyjny w zamojskiej Delii, bo nie otrzymały jeszcze swoich wynagrodzeń za czerwiec i lipiec. Zdecydowana większość pracowników Delii, to szwaczki.
Komisja śledcza ds. banków i nadzoru bankowego zdecydowała w środę, że po sprawie fundacji Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE), zbada okoliczności upadłości Banku Staropolskiego.
Była prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie zeznawała przed komisją śledczą ds. banków i nadzoru bankowego do czasu zakończenia kampanii przed wyborami samorządowymi - zdecydowała w środę komisja.
Komisja Europejska (KE) opowiedziała się w środę za wprowadzeniem ceł antydumpingowych na buty skórzane importowane z Chin i Wietnamu, aby chronić producentów unijnych.
Strony: |<<614 Giełda papierów wartościowych