24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Strony: |<<613>|
Amerykańska agencja Associated Press poinformowała w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego, że japońska firma Toshiba, specjalizująca się od lat m.in. w produkcji najwyższej jakości ekranów i monitorów, wybuduje w Polsce wytwórnię telewizyjnych paneli LCD (ciekłokrystalicznych).
Kolejna runda negocjacji o zniesieniu przez Ukrainę zakazu importu polskiego mięsa odbędzie się w najbliższy czwartek - poinformował w sobotę minister rolnictwa Ukrainy, Jurij Melnyk.
Prezydent RP, Lech Kaczyński podpisał w sobotę ustawę o biopaliwach, podczas wizyty w gospodarstwie Krystyny i Zygmunta Jakubczak w Dylewie koło Grójca na Mazowszu. Prezedent podkreślił, że ustawa o biopaliwach tworzy nowe miejsca pracy i zapewnia odpowiednie dochody rolnikom, ma także duże znaczenie dla środowiska.
Zasady wykonywania działalności gospodarczej w zakresie wyrobu lub rozlewu napojów spirytusowych oraz obrotu tymi napojami określa uchwalona w piątek wieczorem przez Sejm ustawa o wyrobie napojów spirytusowych.
Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR) będzie przekazywać pieniądze na Fundusz Rekompensacyjny dla zabużan w formie kwartalnych zaliczek - zakłada znowelizowana przez Sejm ustawa o prawie do rekompensat z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Polski.
Sejm nie zgodził się w piątek na odwołanie ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego, odrzucając wniosek PO o wotum nieufności wobec ministra.
Sejm odrzucił w piątek nowelizację Prawa telekomunikacyjnego, przedłużającą do 5 lat okres przechowywania danych telekomunikacyjnych, dotyczących połączeń stacjonarnych i komórkowych, SMS-ów i MMS-ów.
Sejm przyjął w piątek weto prezydenta do ustawy Kodeks Cywilny. Ustawa przewidywała możliwość zrzeczenia się nieruchomości przez jej właściciela, wskutek czego nieruchomość stałaby się własnością Skarbu Państwa.
Klub PiS opowiedział się w środę w Sejmie przeciw przyznaniu górnikom dalszych preferencji w zakresie emerytur górniczych. Kluby SLD i PSL są za ich uchwaleniem.
Strategia działalności górnictwa węgla kamiennego w Polsce w latach 2007-2015, przyjęta w środę przez resort gospodarki, dopuszcza m.in. częściową prywatyzację spółek węglowych. Zakłada także możliwość sprzedaży niektórych kopalń przez Kompanię Węglową.
Strony: |<<613>| Giełda papierów wartościowych