24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Strony: |<2>>|

2014 rok będzie lepszy niż 2013 – tak o swoich finansach myśli co trzeci Polak. Wszystko za sprawą poprawiającej się sytuacji gospodarczej i rosnących ambicji rodaków.1 Żeby nasze oczekiwania się jednak spełniły, nad kondycją portfela warto pracować już teraz. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak przeprowadzić wiosenne porządki w domowym budżecie, by zredukować zbędne wydatki i zwiększyć szanse na realizację marzeń.

Polacy coraz chętniej powierzają swoje oszczędności produktom finansowym. Często do tego celu wykorzystują rozwiązania bezpieczne, jak lokaty czy rachunki oszczędnościowe. Jak jednak wskazuje Expander, nawet tak proste produkty należy rozumieć i znać warunki zawieranej umowy. Nieznajomość jej zapisów może bowiem pozbawić nas wypracowanych zysków.

Polacy są coraz bardziej świadomi potrzeby zabezpieczenia długoterminowych zobowiązań finansowych. Jak podaje NBP, już co trzeci Polak (35 proc.) gromadzi oszczędności na fundusz awaryjny czy nieprzewidziane potrzeby. To dobra informacje, gdyż taka „poduszka finansowa” jest nieodzowna dla każdego kredytobiorcy. Expander zwraca uwagę, że tworząc ją samodzielnie nie powinniśmy lokować zbyt dużej część środków w produktach agresywnych, które mogą przynieść straty w czasie kryzysów. W trudnych czasach najłatwiej bowiem stracić pracę. Warto też rozważyć ubezpieczenie od utraty pracy.

Twoim postanowieniem noworocznym było oszczędzanie? Już teraz wiesz, że w tym roku znowu się to nie uda? Nie martw się - jesteś jednym z 95 % Polaków, którzy nie wytrwali w przyrzeczeniach nawet do końca stycznia.

Rok 2014 zapowiada się optymistycznie dla polskiego rynku pracy. Zwiększy się zapotrzebowanie na pracowników, może nawet wzrosną płace. Ale świetlane prognozy nie mogą przecież dotyczyć wszystkich. Jedni zyskają, inni stracą.

Deficyt budżetowy to pojęcie zwykle używane w kontekście polityki gospodarczej państwa. Odnosi się do sytuacji, gdy wydatki danej instytucji są większe niż jej dochody. To jednak jest zjawisko, które czasem z niepokojem śledzimy we własnym życiu. Z tego względu możemy używać tego pojęcia także w stosunku do budżetu gospodarstwa domowego, gdyż tam najczęściej obserwujemy taką tendencję.

W ramach przyjętego przez rząd programu utylizacji azbestu, do 2032 roku należy wymienić wszystkie dachy pokryte tym szkodliwym dla zdrowia i środowiska materiałem. Wielu właścicieli obiektów odkłada w czasie realizację tego przedsięwzięcia z uwagi na jego wysokie koszty. Niepotrzebnie, gdyż gminy oferują nawet całkowity zwrot środków wydanych na ten cel. Wystarczy jedynie zapoznać się procedurami finansowania projektu usuwania pokryć dachowych zawierających eternit. Informacji o tym, czy dana gmina prowadzi program utylizacji azbestu udziela Wydział Ochrony Środowiska.

W tym roku polska rodzina wyda na święta około 1126 zł. Znaczną część tej kwoty stanowić będą wydatki związane z zakupem prezentów, a te najchętniej nabywane będą przez Internet. Sieć stała się bowiem bardzo popularnym miejscem, gdzie szukamy, porównujemy i wybieramy gwiazdkowe podarunki.

Sukienki z papieru, scenografie teatralne czy ręcznie malowane buty. Polacy stale udowadniają, że na swojej pasji można zarobić duże pieniądze. Największym problemem stojącym przed nowymi przedsiębiorcami jest trudność w zdobyciu funduszy dla tych najbardziej nietypowych pomysłów.

Produkty finansowe to najlepsza i najprostsza droga do pomnażania kapitału. Wydaje się to oczywiste, a jednak ciągle niewielka liczba Polaków oszczędza pieniądze za ich pomocą. Z raportu „Oszczędzanie i wydatki mieszkaniowe Polaków” wynika, że choć więcej z nas oszczędza, to nadal jest to niewielka część społeczeństwa. Tymczasem nie jest to trudne, wymaga jedynie regularności i konsekwencji. Expander podpowiada, jakie produkty finansowe pomogą systematycznie odkładać pieniądze.

Strony: |<2>>| Giełda papierów wartościowych