24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Biegiem „Przegoń raka”

2013-10-15 14:25:10

Bieganie to twoje hobby? Lubisz spędzać wolny czas uprawiając jogging, a od czasu do czasu bierzesz udział w zawodach, w których osiągnięte wyniki nie są najważniejsze? Już 20 października w warszawskim Parku Agrykola odbędzie się charytatywny bieg „Przegonić raka”. Uczestnicy będą promować profilaktykę nowotworową w biegu na dystansie pięciu kilometrów. Zebrana kwota z wpisowego zostanie w całości przekazana na rzecz Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych.

REKLAMA

Bieg wystartuje 20 października o godzinie 12, a trasa będzie prowadzić przez alejki Parku Agrykola. Na wszystkich zarejestrowanych, przy ul. Myśliwieckiej 9, od godziny 8 do 11 będą czekać pakiety startowe. Każdy zestaw będzie składał się z: wyjątkowej koszulki biegu, numeru startowego, plecaka, czasospism Runner’s World, Men`s Health i Woman`s Health, regeneracyjnego posiłku oraz dostępu do zdjęć z biegu oraz certyfikatu za udział w wydarzeniu. Organizatorami akcji są „Rak. To się leczy”, ING Życie, „Runner`s World” i fundacja Kobiety na Medal.

Przegoń raka dobrą zabawą
Przed biegiem odbędzie się rozgrzewający happening, w ramach którego kilka metrów zostanie pokonanych biegiem… wspak. Z pewnością, będzie to zastrzyk pozytywnej energii dla wszystkich zawodników!

„Chcemy w pozytywny sposób zachęcić Polaków do dbania o swoje zdrowie, a także poprawić ich świadomość w temacie profilaktyki nowotworowej. 20 października w Parku Agrykola spotykamy się po to, by w dobrej atmosferze i z przymrużeniem oka pokazać, że wspólnie możemy przegonić raka” – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii „Rak. To się leczy”.

Oprócz zbiórki pieniędzy, kolejnym założeniem charytatywnego biegu „Przegonić raka” jest promowanie profilaktyki nowotworowej oraz aktywności fizycznej, jako jednego z jej elementów.

W biegu mogą wziąć udział nie tylko profesjonaliści, ale także osoby, które jak dotąd, nie miały z bieganiem wiele wspólnego, dlatego trasę będzie można pokonać biegiem lub… marszem – liczy się aktywność!

Biegnij po zdrowie
Imprezie biegowej towarzyszyć będzie miasteczko zdrowia, gdzie wszyscy – nie tylko uczestnicy biegu, będą mieli okazję skorzystać z porad z zakresu dietetyki, ginekologii, położnictwa i chorób wewnętrznych. Kobiety od 30 roku życia będą mogły dodatkowo skorzystać z badań mammograficznych, których sponsorem jest ING Życie. Każdy chętny będzie mógł także skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz sprawdzić wiek swojego serca w kardiobusie.

Bieg „Przegonić raka” to nie tylko impreza dla miłośników biegania, promująca aktywność sportową. To także okazja do skonsultowania z lekarzami specjalistami najbardziej nurtujących kwestii związanych z tym, co dzieje się w naszym organizmie.

Więcej informacji znajduje się na www.przegonicraka.pl.

A ty chcesz przegonić raka?
Już teraz możesz zapisać się na bieg pod adresem
 http://biurozawodow.pl/events/info/przegonic-raka-2013

Wiadomosci - 24polska Giełda papierów wartościowych