24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Strony: |<<4>>|

Rok 2014 zapowiada się optymistycznie dla polskiego rynku pracy. Zwiększy się zapotrzebowanie na pracowników, może nawet wzrosną płace. Ale świetlane prognozy nie mogą przecież dotyczyć wszystkich. Jedni zyskają, inni stracą.

Deficyt budżetowy to pojęcie zwykle używane w kontekście polityki gospodarczej państwa. Odnosi się do sytuacji, gdy wydatki danej instytucji są większe niż jej dochody. To jednak jest zjawisko, które czasem z niepokojem śledzimy we własnym życiu. Z tego względu możemy używać tego pojęcia także w stosunku do budżetu gospodarstwa domowego, gdyż tam najczęściej obserwujemy taką tendencję.

W ramach przyjętego przez rząd programu utylizacji azbestu, do 2032 roku należy wymienić wszystkie dachy pokryte tym szkodliwym dla zdrowia i środowiska materiałem. Wielu właścicieli obiektów odkłada w czasie realizację tego przedsięwzięcia z uwagi na jego wysokie koszty. Niepotrzebnie, gdyż gminy oferują nawet całkowity zwrot środków wydanych na ten cel. Wystarczy jedynie zapoznać się procedurami finansowania projektu usuwania pokryć dachowych zawierających eternit. Informacji o tym, czy dana gmina prowadzi program utylizacji azbestu udziela Wydział Ochrony Środowiska.

W tym roku polska rodzina wyda na święta około 1126 zł. Znaczną część tej kwoty stanowić będą wydatki związane z zakupem prezentów, a te najchętniej nabywane będą przez Internet. Sieć stała się bowiem bardzo popularnym miejscem, gdzie szukamy, porównujemy i wybieramy gwiazdkowe podarunki.

Gdyby Bóg śpiewał, brzmiałby jak Andrea Bocelli – te słowa Celine Dion doskonale określają talent jednego z najbardziej znanych solistów wszechczasów. Jego głos, czasem melancholijny, czasem mocny i dostojny, jest bezkonkurencyjny w ekspresji, a barwa rozpoznawalna niczym podpis. 20 lat światowej kariery i ponad 80 milionów sprzedanych albumów czyni z włoskiego tenora prawdziwą legendę. Już 30 sierpnia na Stadionie Cracovii, w towarzystwie wspaniałego chóru oraz orkiestry symfonicznej, wystąpi Andrea Bocelli! Zaprezentuje swoje największe przeboje oraz interpretacje pięknych miłosnych piosenek, które znalazły się na jego najnowszej płycie Passione.

Sukienki z papieru, scenografie teatralne czy ręcznie malowane buty. Polacy stale udowadniają, że na swojej pasji można zarobić duże pieniądze. Największym problemem stojącym przed nowymi przedsiębiorcami jest trudność w zdobyciu funduszy dla tych najbardziej nietypowych pomysłów.

Produkty finansowe to najlepsza i najprostsza droga do pomnażania kapitału. Wydaje się to oczywiste, a jednak ciągle niewielka liczba Polaków oszczędza pieniądze za ich pomocą. Z raportu „Oszczędzanie i wydatki mieszkaniowe Polaków” wynika, że choć więcej z nas oszczędza, to nadal jest to niewielka część społeczeństwa. Tymczasem nie jest to trudne, wymaga jedynie regularności i konsekwencji. Expander podpowiada, jakie produkty finansowe pomogą systematycznie odkładać pieniądze.

Chcąc uzyskać kredyt spodziewamy się, że bank będzie miał wymagania dotyczące naszej kondycji finansowej. To jednak jedynie podstawa. Instytucje mogą także wymagać odpowiedniego zabezpieczenia kredytu. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego wyjaśniają, jakich form możemy się spodziewać wnioskując o zewnętrzne finansowanie.

Wszyscy miłośnicy Grzegorza Turnaua i zespołu Zakopower będą mieli wyjątkową okazję do świętowania ostatniego wieczoru roku 2013 w towarzystwie i przy muzyce artystów. Koncert, w programie którego znajdą się ich największe przeboje, odbędzie się o godzinie 19.00 w Sali Kongresowej w Warszawie. Bilety są dostępne w sieci Ebilet, w salonach Empik oraz w siedzibie Stołecznej Estrady, która organizuje wydarzenie.

Kredyt na mieszkanie to zobowiązanie, które zwykle zaciągamy na dłuższy okres, zazwyczaj kilkudziesięciu lat. Warto więc wybrać taką ofertę, która pozwoli na systematyczną spłatę zadłużenia, bez zbytniego obciążania domowego budżetu. Expander radzi, na co zwrócić uwagę zaciągając kredyt na nowe mieszkanie i jakich formalności należy dopełnić, by uzyskać pozytywną odpowiedź banku.

Strony: |<<4>>| Giełda papierów wartościowych