24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się
logo Kuchnia Ona Ogłoszenia Wiadomo¶ci Podróże Brzmienie Luckystrikes logo

Strony: |<<3>>|
W sobotę, 12 kwietnia, w Galerii Mokotów odbędzie się Wielkanocne Gotowanie z popularnym szefem kuchni, Michelem Moran. Klienci Galerii Mokotów będą mieli okazję przyjrzeć się, jak spod ręki Ambasadora Alei Smaków wychodzą kolejne świąteczne przysmaki. W tym wyjątkowym dniu przygotowano również smakowitą degustację i prezentację designu świątecznego.

Sytuacja młodego pokolenia na rynku pracy powoli się poprawia. Zgodnie z danymi Eurostatu bezrobocie młodych w lutym wyniosło w Polsce 26,9 proc. Przyczyn tak wysokiego poziomu bezrobocia eksperci upatrują m.in. w niskiej jakości stażach i praktykach, niedopasowaniu kompetencyjnym oraz braku rozbudowanej współpracy na linii biznes-edukacja.

Według wyników corocznego raportu „Generation why? Attracting the bankers of the future” firmy Deloitte studenci kierunków ekonomicznych nie są zainteresowani w tak dużym stopniu pracą w bankowości, jak byli w przeszłości. Wraz ze zmianami na rynku finansowym i doświadczeniem z kryzysu gospodarczego, zmieniło się podejście młodych do pracy; ci oczekują stabilnego, ale i kreatywnego otoczenia pracy, podczas gdy wizerunek banków, mimo wszystko, odbiega od tych wymagań. Sprawdźmy zatem, co powiedzieli o sobie i o bankach przyszli pracownicy.

Już za kilka dni będziemy mogli zadecydować o sposobie przechowywania składek emerytalnych. Od początku kwietnia do końca lipca, zgodnie z najnowszą Ustawą, przyszli emeryci wybiorą pomiędzy dwoma wariantami – przekazaniem wszystkich pieniędzy do ZUS lub rozdzieleniem ich między państwowego ubezpieczyciela a OFE. Expander radzi, aby swoją deklarację uzależnić od wysokości wynagrodzenia oraz czasu jaki pozostał do przejścia na emeryturę. Przede wszystkim nie należy jednak bagatelizować tej decyzji, bowiem nawet pozornie niewielkie kwoty w długim okresie mogą przynieść wymierne korzyści.

Starość na państwowym wikcie nie kojarzy się z odpoczynkiem na złotych plażach ani obecnym, ani przyszłym emerytom. Z prognoz Ministerstwa Pracy wynika, że świadczenia emerytalne w najbliższych 20-30 latach będą niższe od obecnych nawet o jedną trzecią. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, by już dziś pomyśleć o uniezależnieniu się i zadbać o własny, niezależny filar, który będzie finansową alternatywą na przyszłość.

Red Box, brytyjska legenda muzyki odpowiedzialna za przeboje „For America”, „Chenko” czy „Hurricane” wystąpi 23 marca (niedziela) o godz. 19:00 w łódzkim Klubie Wytwórnia. Dzień wcześniej, w sobotę zespół pojawi się w Radiu Łódź oraz w Media Markt w Galerii Łódzkiej. W sprzedaży pozostała ostatnia pula biletów.

2014 rok będzie lepszy niż 2013 – tak o swoich finansach myśli co trzeci Polak. Wszystko za sprawą poprawiającej się sytuacji gospodarczej i rosnących ambicji rodaków.1 Żeby nasze oczekiwania się jednak spełniły, nad kondycją portfela warto pracować już teraz. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak przeprowadzić wiosenne porządki w domowym budżecie, by zredukować zbędne wydatki i zwiększyć szanse na realizację marzeń.

Polacy coraz chętniej powierzają swoje oszczędności produktom finansowym. Często do tego celu wykorzystują rozwiązania bezpieczne, jak lokaty czy rachunki oszczędnościowe. Jak jednak wskazuje Expander, nawet tak proste produkty należy rozumieć i znać warunki zawieranej umowy. Nieznajomość jej zapisów może bowiem pozbawić nas wypracowanych zysków.

Polacy są coraz bardziej świadomi potrzeby zabezpieczenia długoterminowych zobowiązań finansowych. Jak podaje NBP, już co trzeci Polak (35 proc.) gromadzi oszczędności na fundusz awaryjny czy nieprzewidziane potrzeby. To dobra informacje, gdyż taka „poduszka finansowa” jest nieodzowna dla każdego kredytobiorcy. Expander zwraca uwagę, że tworząc ją samodzielnie nie powinniśmy lokować zbyt dużej część środków w produktach agresywnych, które mogą przynieść straty w czasie kryzysów. W trudnych czasach najłatwiej bowiem stracić pracę. Warto też rozważyć ubezpieczenie od utraty pracy.

Twoim postanowieniem noworocznym było oszczędzanie? Już teraz wiesz, że w tym roku znowu się to nie uda? Nie martw się - jesteś jednym z 95 % Polaków, którzy nie wytrwali w przyrzeczeniach nawet do końca stycznia.

Strony: |<<3>>| Giełda papierów wartościowych